Ads 468x60px

środa, 5 stycznia 2011

Moria Goblin Prowlers- proste konwersje zwykłych Goblińskich wojowników.Zanim skończę ze Space Hulkiem ostatecznym postem na jego temat, wrzucam zdjęcia kolejnego zrealizowanego projektu.
moria goblin prowlers
Zdjęcie ze strony www.games-workshop.com
 Było nim skonwertowanie 35 (15 łuczników, 20 tarczowników) goblinów z Morii na goblińskich grasantów (?!-w sumie ciężko to przetłumaczyć jakoś sensownie na polski), czy w oryginale Moria Goblin Prowlers.
 
Konwersje miały być proste: kapturek, chusta na buźkę i szmatka na ramionach, bez dodatkowej kolczugi, nożyków, etc. Do konwersji użyłem tutaj (po raz pierwszy) białej masy Milliputa.

Na początku, słów kilka na temat samych modeli.Games Workshop niestety nie uraczyło graczy wersją prowlersów z tarczami czy łukami. Oryginalne figurki posiadają w swoim ekwipunku topory dwuręczne wraz z bronią miotaną. Stąd zapotrzebowanie na masowe konwersje ;)

Cóż, broń dwuręczna jest ciekawą opcją (zwłaszcza dodając bonus z zasady specjalnej Backstabbers), ale nie tak uniwersalną i użyteczną jak dodanie łuku/tarczy naszemu wojownikowi.

Na start zdjęcie WiPów:
konwersja goblin prowlers


Z góry przepraszam za jakość zdjęć już skończonych figurek, niestety światło dzienne zimą jest najdelikatniej mówiąc, beznadziejne. Zacznijmy od łuczników:

moria goblin prowlers konwersja
figurki władca pierścieni goblin

konwersja figurki lotr wotr
moria goblin władca pierścieni

Na drugi ogień idą tarczownicy, tutaj gdybym mógł, to chętnie bym dorzucił coś na tarcze, futro warga, szmatę czerwoną, czy zniekształcił je trochę etc. Cóż, nasz klient, nasz Pan.

moria goblin prowlers
moria goblin prowlers lotr sbg wotr


figurki władca pierścieni goblin

moria goblin prowlers konwersja figurki

Podsumowując:

- światło dzienne zimą jest beznadziejne i nawet gimp mi tu nie pomógł za bardzo.
- projekt był ciekawy. Z czystą przyjemnością go realizowałem, mimo, że były to masowe konwersje.
- ponadto sporo mnie nauczył w dziedzinie samego rzeźbienia: dobieranie odpowiednich proporcji masy modelarskiej, skuteczniejsze używanie narzędzi modelarskich, etc.
- i na końcu mogę rzec, że nie spotkałem się jeszcze z lepszymi narzędziami do konwersji, czy wygładzania masy niż mój zestaw narzędzi dentystycznych :]

Hail!
0 komentarze:

Prześlij komentarz