Ads 468x60px

sobota, 16 kwietnia 2011

Nowe logo, nazwa i...Pepsi?Udało się! Po dwóch tygodniach intensywnej burzy mózgów i technicznego wkładu, powstało nowe logo. Tą długą przerwę odpracuję nowymi postami.

logo pepsi historia
I tak powstało dzisiejsze logo Pepsi
Co tutaj robi logo Pepsi? O tym możecie przeczytać w dalszej części posta. Zacznijmy od nazwy. Nazwa powstała przypadkiem na uczelni w wyniku konwersacji z kumplem, który widocznie mając dosyć moich skomplikowanych nazw typu cytadela gwiazd i całą tematykę bloga skompresował w jedno słowo bitewny. To tak w skrócie. Ok idźmy dalej, mamy nazwę, więc zadajemy sobie pytanie: "Jak powinno wyglądać nasze logo?"


Proces tworzenia logotypu nie jest taki prosty jakby się wydawało. Loga facebooka, twittera, youtube czy Google też nie powstało od razu i było niejednokrotnie zmieniane. Znak firmowy jest wizytówką strony, powinno być proste, kojarzące się z tematyką witryny i jednoznaczne, w tym sensie, że kojarzy się tylko z daną stroną (czy marką).

Ciężka sprawa, można powiedzieć, kto próbował ten wie jak to wygląda; sieci powiązań, zmieniające się pomysły co chwile, stres, godziny pracy, etc...Ile razy pomysł się zmieniał nie zliczę. Pamiętam, że zaczęło się od prostego napisu, a skończyło na jednej literce. W sumie ewolucja aktualnego loga wyglądała podobnie jak ewolucja loga napoju Pepsi.

I tak popijając Pepsi, powstała ostateczna wersja loga. Kluczowym było połączenie skojarzeń z modelarstwem szeroko pojętym i grami bitewnymi. Po powstaniu ostatecznej wersji loga, banner był kwestią kilku godzin.

bitewny zgiełk logo
Nowe logo bloga

Ja jestem zadowolony z efektu końcowego. A jak Wam, drodzy czytelnicy, podoba się nowe logo i banner strony?

P.S.: Zmiana adresu e-mail z daen.art@gmail.com na bitewny.blog@gmail.com. I w sumie to tyle z tych najistotniejszych zmian.
2 komentarze:

  1. No logo nowe ale to w sumie mało nowego.oczekiwałem trochę więcej nowego

    OdpowiedzUsuń
  2. Powiedzmy, że nowości będę wprowadzane stopniowo.

    OdpowiedzUsuń