Ads 468x60px

czwartek, 5 lutego 2015

Star Wars - Blaster Hana Solo


Han Solo Blaster Empire Strikes Back
Star Wars: Blaster Hana Solo z Imperium kontratakuje
  
Blaster Hana Solo skończony, czas na zapowiadaną w WiPie porcję zdjęć. Model świetnie się malowało, jakość wydruku przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Gładka powierzchnia i detale dały sporą porcję zabawy przy jego wykańczaniu. Poniżej owoc współpracy świata technicznego i artystycznego. Projekt nie ujrzałby światła dziennego, gdyby nie inżynierowie koła naukowego PWr Rapid Troopers, którzy dostarczyli model - wielkie dzięki!Han Solo Blaster Star Wars
Model został wydrukowany w skali 1:1

Star Wars Han Solo Blaster Empire Strikes Back 3d printing

Model celowo jest postarzany - chciałem uzsykać efekt bardziej zużtego pistoletu niż nówki-sztuki, która nigdy nie była używana i leży sobie grzecznie na półce. Dlatego zastosowałem sporo drybrush'a, płukanek i mocnych rozjaśnień, które kontrastują z ciemną kolorystyką blastera. W końcu Han go sporo używał...Sporo problemu miałem z celownikiem - chciałem uzyskać efekt przeźroczystego szkła, co niestety skończyło się klapą - ostatecznie wyszła mgiełka/kaszka i trzeba było proces zacząć od nowa (być może za mało rozcieńczyłem klej, pierwsza warstwa schła 4 dni...). W każdym razie, ostatecznie wykończyłem celownik mieszanką czarnej farby z mocno rozcieńczonym klejem, żeby farba odbijała się od światła, co daje podobny efekt - oczywiście po wcześniejszym nałożeniu lakieru na cały model.
Han Solo Blaster Empire Strikes Back celownik
Ostateczna wersja celownika

Pistolet został wydrukowany  inną metodą niż poprzedni model Tie Advanced, o czym możecie przeczytać w jego WiPie. Już niedługo na stronie pojawią się kolejne modele, niekoniecznie z Gwiezdnych Wojen...

4 komentarze:

 1. Bardzo ładny!

  Jak uda mi sie doprowadzić drukarkę do działania mogę podesłać model w trzeciej metodzie - SLA (stereolitography) - do kolejnego testu. No chyba że już udało się jakiś załatwić ;) Gdyby jednak była potrzeba, to mozna sie zglosić do usera robsontpm na gmailu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie wpisy. Chciałbym mieć kiedyś taką drukarkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest idealny, ale trzeba uważać, żeby się służby nie przyczepiły, bo to może być zagrożenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Od dawna kolekcjonuję różne rekwizyty i gadżety filmowe Star Wars. Kupuję je przeważnie w dobrych sklepach online np. https://4gift.pl/gadzety/gadzety-filmowe/gadzety-ze-star-wars/ lub przez Ebay. Na Ebay można dorwać często na prawdę rzadkie perełki.

  OdpowiedzUsuń