Ads 468x60px

piątek, 12 września 2014

A teraz coś z zupełnie innej beczki...Star Wars: X-Wing Miniatures Game

Po dłuuuugiej przerwie nadszedł czas, żeby wrócić i co nieco napisać. Myślę, że nie ma sensu opowiadać historii co się działo przez dwa lata przerwy - sporo się pozmieniało, jednak hobby ostatecznie nie zmieniłem, tylko je nieco poszerzyłem...stąd rozszerzenie tematyki bloga o grę figurkową Star Wars X-Wing Miniatures...Jako zapowiedź kolejnych artykułów związanych z X-Wingami prezentuje filmik z rozgrywki, jednocześnie prezentujący naklejkę ścienną PIXERStick służącą nam za matę do gry.  Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce:
Ciekawe rozwiązanie - na czas gry można ją przykleić do stołu, po grze przykleić na ścianę co w efekcie daje nam fajny dodatek w pomieszczeniu. Materiał jest wytrzymały i klej po kilkudziesięciu użyciach praktycznie jest niezużyty. W opisie filmiku można zamówić dokładnie ten sam wzór, który widać na filmiku i załapać się na 15% zniżkę (w czasie filmu jest adnotacja z kodem).

Lambda Class Shuttle vs Millenium Falcon.
Granie bez maty to nie to samo...
 Co do samej gry - Gra daje dużo frajdy, wymaga sporo sprytu i co istotne nie dużo zasobów pieniężnych. Wybrałem stronę Imperium (rój Tie Fighterów z Tie Advanced na czele pilotowanym przez Vadera ...cud, miód i orzeszki). Co prawda, szeregi Imperatora są, aż tak bogate jak Rebelii, jednak modyfikacji na 100 pkt. nawet przy 4 statkach jest naprawdę sporo (oczywiście zależy od posiadanych kart, statków, itp.). Sam opis gry i poszczególnych statków pojawi się w kolejnych postach.

Wracając do (najważniejszego!) świata Tolkiena i Jacksona...O samych modelach do Hobbita i polityce prowadzenia firmy przez Games Workshop na pewno powstanie artykuł - mam nadzieję, że zdarzę przed zatonięciem giganta. Z modelarskich tematów zostanie opisany zestaw malarski Army Paintera, jego 'bejce' i akcesoria - naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony jakością tych produktów i efektów w malowaniu, które można uzyskać w naprawdę krótkim czasie.

Tymczasem zachęcam do obejrzenia wcześniej wspomnianego filmiku jak i przeczesania całej strony z moimi pracami.


Niech moc będzie z Tobą.

2 komentarze:

 1. Witam serdecznie,

  Raduję się ogromnie, że blog zaczyna działać. Szkoda mi jedynie LOTRa, który idzie coraz bardziej w odstawkę. Tak jak kiedyś Władca był popularny, tak teraz obumiera na konto WH40k i WHB oraz jego modyfikacji.. Sam niedawno odkurzyłem swoje figurki (a troche tego mam) i planuje przy nich posiedzieć, jak będziesz potrzebował jakiś zdjęć upychaczy na blog to daj znać ;) bo jak coś się dzieje to ludzie chętniej zaglądają. Myślę również nad tworzeniem własnych zasad do LOTRa, tak jak to robi QC z Warheim. A Twoje figsy i konwersje fajnie się prezentują, oby tak dalej ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie komentarze motywują do dalszego działania :)

  Faktycznie, szkoda LotR'a i Hobbita, na tą chwilę nawet nie ogarnąłem nowych zasad, które weszły z Hobbitem. Własne zasady na mitrilu pamiętam, że próbowały być wprowadzone z różnym skutkiem. To co robi QC jest naprawdę godne podziwu, aż się prosi, żeby pograć.

  W sumie, możesz podesłać zdjęcia z jakimś komentarzem. Pomyślę nad taką sekcją :) Jak coś to pisz na bitewny.blog@gmail.com

  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń