Ads 468x60px

wtorek, 23 marca 2010

Zamek Minas Dae- "Wieża Cienia".ruiny zamku makiety do gier bitewnych
Minas Dae

Jest to projekt z 2006 roku, największy z jakim dotychczas miałem do czynienia.

Wymiary: 60x60 cm.
Wysokość: 30 cm (w najwyższym punkcie).

Pierwotnie była to makieta przedstawiająca koncentryczny zamek, który miałem zaprezentować na lekcji historii w LO. Tworząc, bazowałem na holenderskim zamku Muiderslot (w języku polskim "slot" oznacza zamek ;)) z XIII w. Po prezentacji makiety w szkole, stwierdziłem, że należy ją zmodyfikować...Zacząłem szkicować, oglądać ruiny zamków, dopóki nie doznałem wizji zrujnowanego wojną zamku, otoczonego fosą, z rozpadającymi się wieżami, ze zniszczonymi murami...dłużej się nie zastanawiając, przy pomocy młotka, piły i własnej wyobraźni, rozpocząłem nowe dzieło poprzez chaos i destrukcje. Warto dodać, że makietę w pełni skończyłem w 2008 roku. Tak, przez dwa lata stała sobie w kącie bez żadnych modyfikacji, aż w końcu się za nią zabrałem.

Aktualnie nie posiadam już zdjęć pierwotnego stanu makiety, ale nie ciężko jest sobie wyobrazić jak się rozłupuje mury czy wieżę młotkiem...Poniżej, jedyne zdjęcie zamku przed "twórczą destrukcją".

Makieta zamku Minas DaePo dokonaniu spustoszenia i chaosu, zająłem się urzeczywistnieniem mojej wizji, używając już tradycyjnych  metod modelarskich. Poniżej, porcja zdjęć z wybranymi etapami tworzenia:

Makieta zamku WiP

Makieta zamku WiP

Makieta zamku WiP

Nadszedł czas na efekt końcowy można podziwiać poniżej. Zdjęcia robiłem w kuchni, ponieważ tam mam najlepsze światło. Może tło nie jest zachwycające, ale fotki wyszły całkiem dobrze.

Makieta zamku z fosą

Ruiny zamku do gier bitewmych

Makieta ruin zamku LotR

Efekt końcowy był dla mnie satysfakcjonujący, aczkolwiek przy następnych projektach będę musiał popracować nad rozmieszczeniem gruzu, aby makieta była bardziej grywalna. Dużym sukcesem przy tym projekcie, był efekt wody jaki udało mi się uzyskać, bez wątpienia lepszy niż poprzednia próba na Dioramie "Szturm Osgiliath". Makietę musiałem niestety sprzedać, ponieważ nie miałem już na nią miejsca. W tym przypadku, naprawdę ciężko było mi się rozstać z moim dziełem.

Ruiny zamku0 komentarze:

Prześlij komentarz