Ads 468x60px

czwartek, 9 lutego 2012

Figurka LotR: Drzewiec, Potężny Ent (Treebeard the Mighty Ent)Figurka Władca Pierścieni Ent Drzewiec Treebeard Might Ent Fangorn Upadek Isengardu Dwie Wieże Marsz Entów

Myślę, że każdy kto oglądał drugą część "Władcy Pierścieni: Dwie Wieże" pamięta "ostatni marsz entów", którym przewodził Drzewiec, Pasterz Entów. Model bardzo klimatyczny, w dodatku pełen detali i bardzo dokładnie odlany - jego malowanie to czysta przyjemność. Model został wcześniej przygotowany do malowania - opis tego etapu został zamieszczony w poście "Jak przygotować enta do malowania?". W dalszej części posta zobaczysz więcej zdjęć gotowej do gry figurki Drzewca, Potężnego Enta (Treebeard the Mighty Ent) oraz opis modelu.


Metalowa Figurka Władca Pierścieni Ent Drzewiec Pasterz Entów Dwie Wieże Upadek Isengardu Marsz Entów

Model Figurka Władca Pierścieni Ent Drzewiec Pasterz Drzew Ent Dwie Wieże Marsz Entów


W grze jest to jedna z najpotężniejszych figurek. Najlepszy model klasy monster dla graczy strony dobra. Wysoki współczynnik walki, obrony i siły, daje maszynkę do młócenia wszelkich szeregowców i bohaterów strony zła. Dodatkowo zasady specjalne ułatwiają niszczenie murów przeciwnika, w skrócie: ent jest dobry na wszystko, póki nie skończą mu się punkty woli do odpierania czarów, jednak tych posiada spory zapas (tyle co Boromir potęgi). Koszt punktowy nie jest tak bardzo wygórowany, w porównaniu do jego możliwości. Jedyne na co można narzekać to duża podstawka (60 mm), co utrudnia manewrowanie figurką, a zarazem ułatwia przeciwnikowi jego osaczenie - przez co szanse na zabicie Pasterza Drzew zwiększają się wielokrotnie.  

Figurka Władca Pierścieni Ent Drzewiec Treebeard Might Ent Dwie Wieże Marsz Entów


Pod względem modelarskim figurka również jest cudna! - pełno detali, żadnych braków, mało nadlewów, bardzo ładnie zrobiona podstawka. Myślałem, czy na podstawce umieścić zdechłego orka, ale ostatecznie stwierdziłem, że Drzewiec nie byłby zadowolony ze zwłok, pałętających mu się pod nogami - prędzej wolałby Hobbity palące fajkowe ziele, lub uciekające przed Grishnakiem, bauhrrrrum! Podstawka została przyozdobiona mchem oraz trawką elektrostatyczną. Opis malowania figurki pojawi się w osobnym poście.

Pozdrawiam,
Daen

Podstawka 60 mm LotR SBG Model Władca Pierścieni Ent Drzewiec Treebeard Might Ent Fangorn Marsz Entów

4 komentarze:

 1. Świetne wykonanie, brawo!

  P.S.
  Chyba powinno być 'mighty ent'...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarze, za jakiś czas wrzucę opis jak go pomalowałem.

  Szeperd - oczywiście masz racje, ale wtopa... :D

  OdpowiedzUsuń