Ads 468x60px

wtorek, 13 września 2011

Malowanie figurek Nazguli pieszoThe Nazguls

Nazgule czy inaczej Ulari to najpotężniejsi słudzy Saurona, a w dodatku moje ulubione postaci ze świata Śródziemia stworzonego przez Mistrza Tolkiena. Na stronie już się kilka razy pojawili w różnych formach: np. Witch Kinga na bestii (pierwszy post na blogu), czy przy tworzeniu podstawki pod wszystkich dziewięciu. Dziś opiszę prosty sposób na efektowne pomalowanie Czarnych Jeźdźców.


I. Opis figurki.

Nazgul LotR SBG

Na początku słów kilka o samej jednostce w grze. W LotR SBG, Nazgul jest typowym magiem, negującym wrogich bohaterów, skutecznie wysysając im wolę i robiąc z nich warzywa w walce, w dodatku za niewygórowany koszt. Do tego można je wyposażyć w konia, lub kilka wersji "upadłych bestii" (z odpowiednimi modyfikacjami obrony oraz siły) czy jak to woli po prostu skrzydlatych bestii wychodowanych przez samego Saurona. Wojownicy z nich kiepscy (wykluczając tu Witch Kinga z koroną i ewentualnie Khamula), dlatego trzeba od walki trzymać ich z daleka, zwłaszcza, że za każdą odbytą walką tracą punkt woli, przy czym trzeba pamiętać, że po skończeniu punktów woli znikają z pola bitwy. Dodatkowo świetną sprawą jest fakt, że możemy ich odpowiednio modyfikować, w sensie, że każdy punkt woli, potęgi oraz losu można dokupować, rozpoczynając od bazowego stanu, co sprawia, że są niezwykle grywalną jednostka na każdy próg punktowy. 

Figurka Króla Nazguli

Co do imiennych Nazguli to oprócz Witch Kinga, Khamula i ewentualnie (ale to naprawdę ostateczność) Tainteda (jest jeszcze w miarę klimatyczny) to nie wypowiem się, ponieważ ich najzwyczajniej w świecie nie uznaję - wybaczcie, ale Nazgule w turbanach czy pseudo koronach a la Elendil mnie brzydzą. To już jest wymysł Games Workshop i pożywka dla graczy. Apropos Witch Kinga i Khamula powstaną osobne wpisy. W War of the Ring nie miałem przyjemności grać, wiem tylko, że tworzą jeden oddział i są dosyć mocni, jednak za duży koszt punktowy. Czy się zwracają? Nie mnie to oceniać. Czas przejść do malowania.

II. Malowanie figurki.

Nazgul Władca Pierścieni
Przy wariancie prostego malowania jest potrzebne naprawdę niewiele farbek. Przyda się o wiele bardziej zapas czasu i cierpliwości, ponieważ poniżej przedstawiona metoda jest bardzo czasochłonna. Przy tworzeniu tego posta pomalowałem figurki Króla Nazguli z FotR oraz dwa Nazgule z boxa, w którym znajduje się wszystkie dziewięć Nazguli (" Ringwraiths")Spis farbek użytych przy malowaniu Nazguli:


Washe:
 • Badab Black

Farbki Citadel:
 • Chaos Black
 • Bleached Bone
 • Skull White
 • Scorched Brown
 • Bestial Brown
 • Boltgun Metal
 • Chainmail
 • Mithril Silver
 • Codex Grey/Adeptus Battlegrey
Malowanie Nazgula:

1. Zaczynamy od malowania Zbroi:
 1. Na wszystkie wypukłe części zbroi nałożyłem Boltgun Metal.
 2. Po wyschnięciu poprzedniej warstwy, nakładamy farbkę Chainmail na wypukłe części figurki.
 3. Wash Badab Black na całość.
 4. Na wypukłe metalowe elementy figurki nakładamy lekko rozwodniony Boltgun Metal.
 5. Ostatecznego rozjaśnienia dokonujemy farbką Mithril Silver. Bardzo ostrożnie nakładamy cienkie kreski, tak, aby podkreślić zużycie rynsztunku.
2.  Po skończeniu metalowych elementów czas na szaty Nazgula. Ten element też nie jest zbyt trudny, aczkolwiek czasochłonny:
 1. Jeżeli gdzieś na szatach pozostała metalowa farbka, to nakładamy na te części Chaos Black.
 2. Po wyschnięciu farby używamy mocnego drybrusha Bleached Bone.
 3. Gdy warstwa Bleached Bone wyschnie nakładamy średnio rozwodniony Chaos Black (50:50; Chaos Black, woda).
 4. Po wyschnięciu płukanki znów powtarzamy drugi punkt, z tymże stosujemy tutaj cieńszą warstwę i lżejszy drybrush Bleached Bone.
 5. Ponownie nakładamy płukankę, w postaci średnio rozwodnionego Chaos Black  (20:80; Chaos Black, woda). Etapy 4 i 5 powtarzamy około 5 -6 razy, do uzyskania pożądanego efektu.
 6. Gdy osiągniemy zadowalający efekt, lekko rozwodnionym Chaos Blackiem, podkreślamy wcięcia szat, zagłębienia, itd.

Podstawka:


1. Zemia: 
 1. Po skończeniu malowania figurki nakładamy czarny podkład (Chaos Black) tak, aby nie pobrudzić wcześniej skończonej figurki.
 2. Po wyschnięciu podkładu używamy bardzo mocnego drybrusha Scorched Brown.
 3. Czekamy, aż farbka dobrze wyschnie, po czym drybryshujemy Bestial Brownem.
 4. Ostatnie rozjaśnienie to lekki drybrush Bleached Bone.

2. Kamienie:
 1. Po skończeniu malowania ziemi, nakładamy na kamienie Chaos Black.
 2. Po wyschnięciu czarnej farby, lekko drybrushujemy farbką Codex Grey lub Adeptus Battlegrey.
 3. Kolejnym etapem jest drybrush farbką Bleached Bone.
 4. Ostatecznego rozjaśnienia dokonujemy za pomocą lekkiego drybrushu Skull Whitem.
 5. Po skończeniu malowania nałożyłem trawkę elektrostatyczną firmy Faller oraz mech firmy Noch.

Mam nadzieję, że ten prosty sposób pomoże Wam w malowaniu figurek Nazguli czy po prostu ciemnych szat.
0 komentarze:

Prześlij komentarz