Ads 468x60px

piątek, 7 października 2011

Mordheim - stół do gry - moduł nr 2Makieta do gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle oraz Mordheim, przedstawiająca ruiny dwupiętrowego budynku w stylu szachulca pruskiego

Moduł nr 2 makiety ruin budynku miasta Mordheim został skończony. Nawet pogoda dopisała i sprzyjała zorganizowaniu szybkiej sesji zdjęciowej. Dzisiaj będzie więcej zdjęć niż treści, nie tyle co przez brak czasu na pisanie, ale przez to, że postanowiłem zrobić osobny post dotyczący przykładowego malowania poniżej widocznej makiety bitewnej do Mordheima - głównie ze względu na to, że często dostaje pytania na maila jak pomalować makietę budynku, etc. Mam nadzieję, że artykuł będzie przydatny. Zapraszam do oceny efektu końcowego mojej ostatniej pracy w dalszej części posta.Makieta ruin budynku miasta Mordheim

Makieta do gry bitewnej Mordheim, ruiny budynku w stylu muru pruskiego

Ruiny budynku z przeklętego miasta Mordheim od Games Workshop


O samej makiecie, słów kilka. 

Ruiny budynku znajdujące się na drugim module są większe w porównaniu do swojego poprzednika (modułu nr 1) - chodnik to kwadrat o wymiarach 33x33 cm. Wysokość budynku w najwyższym punkcie modelu osiąga 32 cm, Dodatkowo piętra bardziej odstają od całości nawet do 12 cm więcej. Spora makieta muszę przyznać, dużo pracy w nią włożyłem. Szachulec został trochę bardziej dopieszczony, tak samo jak gruz, do tego zmieniłem materiał na podłogę na piętrach i bardziej wyostrzyłem końce desek. Zastosowałem trochę jaśniejsze barwy ścian, aczkolwiek nie radykalnie jaśniejsze, co może nie być, aż tak widoczne na pierwszy rzut oka. Do tego pomalowałem bale szachulca już na brązowo. Więcej o tym jak pomalowałem makietę do Mordheima napiszę w specjalnym artykule.


Rumowisko na makiecie budynku do gry bitewnej Mordheim

Ruiny budynku, rumowisko, gra Mordheim od Games Workshop, makieta

Tworzenie rumowiska było świetną zabawą - akurat miałem sporo różnej grubości balsy, trochę pianki, polisytren i piasek z kamieniami, do tego trochę wyobraźni i gotowe! Inwencja twórcza czy inspiracja jest niezbędna przy tego typu przedsięwzięciach, dlatego gdy nie czujecie weny twórczej lepiej nie zabierać się za tworzenie...Drabiny widoczne na zdjęciach nie są przymocowane klejem do makiety, a zrobione z kilku kawałków balsy.

Rumowisko, gry bitewne, Warhammer, Mordheim

Makieta do gry bitewnej ruiny budynku miasta Mordheim


Mam nadzieję, że znajdę chwilę i pomaluję tych moich biednych modeli na makiecie, mam na myśli figurki: żołnierza Imperium, krasnoludzkiego Handgunnera i wojownika Skavenów. Już nawet podstawki im przygotowałem.


Figurki Warhammer Fantasy Battle do gier bitewnych na makiecie


Makieta ulicy miasta Mordheim z figurkami krasnoluda oraz Skavena

Tak jak napisałem na początku posta postaram się w następnym tygodniu opublikować mały tutorial o malowaniu makiety ruin budynku do Mordheima widocznego w tym poście.


A tymczasem zapraszam do obrzejrzenia gotowego już modułu nr 1 oraz poszczególnych etapów powstawania obu modułów:  WiP część 1WiP część 2WiP część 3WiP część 4WiP część 5, WiP część 6

2 komentarze:

  1. Co tu dużo pisać, całość wygląda świetnie. Miałeś dużą swobodę przy tworzeniu tego typu makiety i w pełni wykorzystałeś materiały którymi dysponowałeś. Kawał świetnej roboty, czekam na kolejne prace!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za komentarz :)

    Na kolejnym module będzie zrujnowana świątynia Sigmara, nad której projektem właśnie pracuje.

    Pzdr.

    OdpowiedzUsuń